Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży

Nowości

Kino w Trampkach – taką nazwę nosi Festiwal Filmowy dla dzieci i Młodzieży, jaki będzie miał miejsce w Warszawie, w dniach od 13 do 21 czerwca. Warto przy tym dodać, że to już trzecia edycja tego rodzaju wydarzenia, które zorganizowane jest z myślą o najmłodszych widzach. W tym roku podczas festiwalu zaprezentowanych zostanie co najmniej kilkadziesiąt filmów z Polski i całego świata, większość z nich będzie miała charakter komediowy. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem przewodnim „Bądź inny. Bądź sobą” a seanse, które wejdą w jego ramy obejrzeć będzie można w Multikinie Ursynów, w kinie Luna oraz kinie Wisła na warszawskim Żoliborzu.

Celem organizacji festiwalu jest propagowanie rozmaitej kultury świata. Dzieci i młodzież mają szansę poznać tradycje i normy, jakie obowiązują nawet w najbardziej odległych zakątkach kuli ziemskiej. Dzięki temu nauka połączona jest z pełnym relaksem bowiem film nie są iście edukacyjne a zawierają ogromną dozę poczucia humoru i rozrywki. Należy przy tym zauważyć, że podczas festiwalu odbędą się dodatkowe wydarzenia, które urozmaicą wizytę w kinach. To na przykład świętowanie 60-tych urodzin króliczki Miffy, jakie będzie miało miejsce 21 czerwca w kinie Luna.

Dla najmłodszych przewidziano bogaty repertuar. Festiwal rozpocznie się seansem indyjskiego filmu Tęcza, który proponowany jest dzieciom, które ukończyły 9 lat. Dla jeszcze młodszych miłośników wielkiego ekranu proponowane będą bajki, takie jak Muminki, dzięki którym znajdziemy się na słonecznej Riwierze, Miffy w ZOO, która wraz z przyjaciółmi będzie poszukiwać skarbu czy Raj dla ptaków, magiczny film o dziewczynce, która w prezencie urodzinowym otrzymuje zaczarowane jajko do wysiedzenia. Nieco starsi obejrzeć będą mieli okazję sportowe rozgrywki w filmie Mecz o wszystko oraz polski film Królowa ciszy o niesłyszącej romskiej dziewczynce, która ponad wszystko kocha taniec.

Na nastolatków czeka natomiast kilka premier. To na przykład holenderski film Książe o paczce przyjaciół i meksykański Gueros pokazujący prawdziwe oblicze Meksyku. Na uwagę zasługuje też duńska produkcja Nena o ekscentrycznej nastolatce, która musi opiekować się swoim niepełnosprawnym ojcem, przeznaczona dla młodzież od 14 roku życia i australijski film dokumentalny „Mam 11 lat”.

Nie lada gratka czeka także miłośników Mariki i Rafała Maćkowiaka. To właśnie oni pojawią się we wszystkich kinach na wybranych seansach i zaprezentują wszystkim zebranym swoje ulubiona bajki z dzieciństwa.
Chętni wzięcia udziału w festiwalu mogą już śpieszyć po bilety. Te do nabycia są we wszystkich trzech kinach a bilet wstępu na jeden seans kosztuje 12 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *