Filmy akcji w czerwcu

Nowości

Kino akcji to ten gatunek, który od lat cieszy się niesłychanym powodzeniem zarówno wśród męskiej jak i damskiej części publiczności. Niemal w każdym miesiącu do kin trafiają nowe produkcje, dzięki którym widzowie przeżywają kilkadziesiąt minut napięcia a sam film dostarcza moc wrażeń.

Również w czerwcu nie brakuje premier, na które szykują się maniacy mocnego kina. Można tutaj przywołać chociażby film Marsylski Łącznik, którego premiera będzie miała miejsce 12 Czerwca. To iście mocny kryminał, którego scenariusz został oparty na prawdziwych wydarzeniach. Co więcej, reżyser a jednocześnie scenarzysta filmu, czyli Cedric Jimanez zadbał o najmniejsze szczegóły produkcji i rzeczywiście do ostatniej minuty fabuła trzyma w napięciu.

W tej francuskiej produkcji występuje między innymi Jean Dujardin oraz Gilles Lellouche. Akcja toczy się w roku 1975 a głównym bohaterem jest sędzia, który pewnego dnia otrzymuje przydział do wydziału antynarkotykowego policji, gdzie ma pomagać w rozpracowaniu szajki, jaka jest odpowiedzialna za przerzuty narkotyków do USA. Jego głównym przeciwnikiem jest szef grupy przestępczej, który do tej pory pozostaje nieuchwytny dla organów ściągania. Od tej pory głównym celem sędziego będzie dorwanie wroga, nawet jeśli miałoby to się odbyć na granicy prawa. Już wkrótce dochodzi do serii dramatycznych sytuacji, w których cierpi nie tylko sędzia i gangster, ale porachunki odbijają się mocno na całej Francji.

Do najbardziej oczekiwanych filmów akcji zaliczyć można również superprodukcję Jurassic World. To kolejna część słynnej opowieści o niebezpiecznych dinozaurach. Tym razem akcja rozgrywa się 22 lata później aniżeli Jurassic Park i gady żyją spokojnie na odizolowanym terenie będąc jednak cały czas przedmiotem badań naukowców. Pewnego dnia udaje się im stworzyć nowy rodzaj dinozaura, wyjątkowo niebezpiecznego. Medycy nie wiedzą jednak, że już wkrótce stworzenie, które sami stworzyli ucieknie na wolność i będzie stwarzać ogromne zagrożenie dla ludzkości. Film z całą pewnością jest warty uwagi tym bardziej, że za produkcję odpowiada tu Steven Spielberg a za kamerami stanął sam Colin Trevorrow. Premiera już 12 Czerwca.

Ostatnią już propozycją dla amatorów mocnych wrażeń w kinie jest Polowanie na Prezydenta, którego premiera będzie miała miejsce w Polsce już 26 Czerwca. Akcja rozgrywać się będzie w dzikiej puszczy, gdzie po ewakuacji ląduje prezydent USA (w tej roli Samuel L. Jackson). Tuż za nim na bezludnym terenie zjawiają się uzbrojeni zamachowcy, którzy zrobią wszystko, by dopaść głowę państwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *