Taxi (1998)

Klasyka

Klasyczna już francuska komedia o taksówkach. Film stał się bardzo popularny zarówno we Francji jak i na całym świecie. Pewnie z tego powodu po jego sukcesie nakręcono aż trzy kolejne części.

Fabuła tego filmu jest pewnie dobrze znana dla większości osób, ale myślę, że warto ją przypomnieć. Głównym bohaterem w filmie jest Daniel. Jest to po prostu niezrównany dostawca pizzy. Nie ma drugiego takiego jak on. Dowozi pizzę najlepiej w całym mieście. To dlatego, że jeździ wyjątkowo brawurowo i nie zważa na nic, tylko na to aby dostarczyć pizzę jak najszybciej.

Pewnego dnia postanawia zerwać z pracą dostarczyciela posiłków i przerzucić się na zawód taksówkarza. Czeka na licencję 6 lat. W końcu się udaje. Jeździ stunningowanym Peugeotem 406 i przewozi ludzi. Jako że kocha szybką jazdę, bardzo szybko zostaje złapany za przekroczenie prędkości i aresztowany. Aresztuje go młody policjant – Emilien. Emilien ma duży problem ze zdaniem prawa jazdy. Podchodził do testu już 8 razy i za każdym razem jego egzamin kończył się klęską w postaci wjechania w sklep.

Policjant zawiera z Danielem porozumienie. Daniel zobowiązuje się pomóc Emilienowi w rozpracowaniu gangu „Mercedesów”, czyli ludzi, którzy masowo okradają banki z kosztowności. Jeśli Daniel wymyśli coś, co pomogłoby złapać przestępców, jego kara zostanie darowana.

http://www.filmweb.pl/film/Taxi-1998-727

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *