Toy Story

Klasyka

Legendarny już film o drewnianych zabawkach. Jest to bajka szalenie mądra, zabawna, piękna i dopracowana praktycznie do perfekcji. Studio Pixar może się pochwalić wieloma produkcjami na najwyższym, światowym poziomie. Lecz Toy Story jest jednym z ich najwybitniejszych dzieł. Jest to opowieść praktycznie perfekcyjna, idealna.

Uczy tego, że najważniejsze wartości w życiu to szacunek, dobroć, szczerość. Bajka ta uczy tych wartości w sposób bezpretensjonalny, naturalny. Styl ten bardzo odpowiada młodym, bo łączy zabawę z nauką. Śmieszne sceny przeplatane są moralnymi wyborami i treścią zawierającą wartości wyższe. Ostatnio Pixar postanowił, że wyda reedycje przekonwertowaną do 3D. Oznacza to, że film będzie można oglądać w okularach symulujących trzy wymiary. Wiele osób twierdzi, że jest to skok na kasę producentów. Że robią to tylko po to, aby wydoić ostatnie dolary z ludzi. Ale w sumie, jeśli tak się zastanowić, to co jest złego w tym, że młode pokolenie obejrzy bajkę, której być może w ogóle by nie obejrzało, bo jest za stara. A tak, wraz z reedycją, jest duża szansa, że młodzież powróci do korzeni wybitnej kinematografii i obejrzy te arcydzieło. Niektórzy po raz pierwszy, inni po raz kolejny. Tak czy inaczej, uważam, że warto.

Tym bardziej, że przy tym filmie świetnie bawią się zarówno dzieci jak i dorośli. Ta produkcja jest tak przemyślana, że trafia w gusta zarówno młodych odbiorców, dając im zabawne sceny i atrakcyjną historię zarówno pod względem wizualnym jak i emocjonalnym. Dorośli też nie mogą narzekać na brak zabawy. Dorosłym w tej produkcji podobają się przede wszystkim mądre dialogi skłaniające nieraz do wręcz filozoficznych przemyśleń. Oprócz tego, te same dialogi zawierają wiele ciekawych odniesień i żartów, które nie będą zrozumiane przez dzieci, ale przez dorosłych już jak najbardziej.

Dlatego polecamy wybrać się na ten film po raz kolejny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *