drzwi wewnętrzne

Czy wybór drzwi ma znacznie dla aranżacji nieruchomości?

Nowości

W aranżacji nieruchomości poszukuje się coraz częściej wysokiego poziomu oryginalności, ale również wysokiego zaawansowania technologicznego, bezpieczeństwa, innych przydatnych funkcji. Co ma największe znaczenie przed wyborem drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych? Co oznacza termin dobre drzwi? Jak przygotować się prawidłowo do takiego zakupu? Poniżej zapoznasz się z kilkoma praktycznymi wskazówkami zwiększającymi szansę na udane wykończenie budynku.

Jakie właściwości drzwi odgrywają najważniejszą rolę przed zakupem?

Przy drzwiach wewnętrznych chodzi przede wszystkim o rodzaj stolarki. W niektórych nieruchomościach bardziej pasują drzwi wygłuszające do pokoju w systemie przesuwnym lub nawet przesuwno – obrotowym. W innym przypadku możesz zainwestować w tanie drzwi harmonijkowe lub składane też przechodzące po prowadnicach. Producenci drzwi wewnętrznych w Polsce posługują się wieloma innowacyjnymi systemami zwiększającymi nie tylko wartości aranżacyjne. Stolarka drzwiowa przekłada się na utrzymanie ciepła w lokalu i na dźwiękoszczelność. Dużym uznaniem na rynku cieszą się drzwi o nietypowej strukturze geometrycznej lub przeznaczone do samodzielnego malowania przez domowników. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe to warto skupić się na cechach antywłamaniowych, ale koniecznie certyfikowanych. Antywłamaniowe drzwi odgrywają ważną rolę w zabezpieczeniu nieruchomości znajdujących się w regionach narażonych na kradzieże. To niestety coraz popularniejszy problem. Interesujące perspektywy zapewnia połączenie konkretnego modelu z systemami kamer, czujników do monitorowania podwórka, strefy wejściowej do budynku. Niektórzy producenci drzwi w Warszawie przeprowadzają klientów przez cały proces wyboru stolarki, wyceny, ostatecznego wyboru i odpowiadają za montaż, czy długoterminowy serwis. Im bardziej kompleksowa obsługa, tym z reguły lepiej i taniej dla klienta, co pokazują nawet branżowe porównywarki cenowe.

Co jeszcze warto sprawdzić i porównać przed wyborem drzwi?

  • certyfikacja, spełnienie norm ISO, szczególnie dla drzwi technicznych,
  • czy dany rodzaj stolarki pasuje faktycznie do wybranego stylu wykończenia nieruchomości,
  • materiał wykonania drzwi – drewno, stal, aluminium, tworzywa sztuczne,
  • analiza pod kątem dźwiękoszczelności i izolacji termicznej,
  • antywłamaniowy standard, czy drzwi wytrzymają dłuższe włamanie i użycie narzędzi,
  • czy producent dysponuje spójnymi seriami drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych z własnym transportem, montażem, serwisem.

Dlaczego dobre drzwi poprawiają jakość nieruchomości?

Dobrze dopasowane drzwi chronią domowników, nie przepuszczają ciepła i dają komfort przed hałasem. A to tylko początek ciekawych zalet. Dzisiaj spotyka się na rynku drzwi mocno zaawansowane, zautomatyzowane, z czujnikami ruchu i innymi udoskonaleniami. W wielu regionach kraju dochodzi do włamań i to w masowej skali, więc gospodarstwa domowe chętnie inwestują w najwyższej klasy stolarkę aluminiową. A Ty, co myślisz o wyborze drzwi i czy masz ulubiony model?

 

Więcej informacji: https://alcomatic.pl/co-warto-wiedziec-o-aktualnych-trendach-na-rynku-drzwi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *