Filmowe hity na czerwiec 2015

Nowości

Czerwiec zapowiada się wielce atrakcyjnie biorąc pod uwagę premiery filmowe, jakie będą miały miejsce w polskich kinach. Nie lada atrakcje w salach kinowych czekać będą zarówno na najmłodszych widzów, wielbicieli komedii jak i tych, którzy na szklanym ekranie szukają mocnych wrażeń.

Dzieci czekają przede wszystkim na bajkę animowaną Rechotek, której premiera miała miejsce 29 maja. To historia żabki, która wyrusza w podróż po świecie, podczas której spotyka wielkie grono rozmaitych zwierzątek, które szybko stają się jej przyjaciółmi. Rechotek wraz z nimi przeżywa mnóstwo przygód i zabawnych sytuacji. To odprężająca bajka dla małych i dorosłych widzów a tych drugich na pewno ucieszy fakt, że głosu jednej z głównym postaci użycza sam Tim Curry i Sean Astin.

Dla widzów dorosłych, którzy lubią lekkie, relaksujące kino poleca się zaś francuską komedię, która stała się ogromnym hitem w swoim ojczystym kraju – we Francji obejrzało ją blisko 7 milionów widzów; film ten zebrał ogrom pozytywnym recenzji. To historia niesłyszącego małżeństwa, dla których w pełni sprawna córka jest tak naprawdę jedynym łącznikiem ze światem. Problemy w ich sielankowym świecie zaczynają się wtedy, gdy córka znajduje miłość swojego życia i zamierza wyjechać z nim na studia do Paryża.

Kinomanów o stalowych nerwach na pewno ucieszy fakt, iż 29 maja do kin wszedł horror Poltergeist. To remake kultowego filmu z 1982 roku; to historia rodziny, która zamieszkała w domu opętanym przez złe moce. Niedługo po odkryciu w domu duchów znika ich córka a cały film opowiada o walce o jej odzyskanie z rąk duchów. Warto wspomnieć, że chociaż fabuła brzmi nieco jak „odgrzewany kotlet” to na film należy się wybrać chociażby ze względu na to, iż za scenariusz horroru odpowiada sam Steven Spielberg.

Mamy jeszcze coś dla miłośników filmów muzycznych. Pod koniec maja do kin wszedł film Eden. To opowieść o młodym chłopaku, który na życie zarabia w Paryżu jako DJ a muzyka jest całym jego życiem. Paul bardzo szybko zyskuje popularność i aprobatę dla swojej muzyki i nowych brzmień. Na tej fali zaczyna swoją wędrówkę po francuskich klubach, nieustannie imprezuje, próbuje narkotyków a w łóżku niemal każdej nocy ląduje inna kochanka. Po latach utalentowany DJ traci na wartości, przegrywa życie i nie jest łatwo dotrzeć mu na szczyty sławy. Czy mu się to uda? Zobaczcie sami w kinie.

To naszym zdaniem najciekawsze propozycje na czerwiec. Na tych filmach z całą pewnością nawet podczas wyczekiwanych upałów sale kinowe zapełnią się do ostatniego rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *