Kogo najchętniej oglądamy na szklanym ekranie?

Nowości

Są aktorzy, których chętnie podziwiamy w filmowych produkcjach. To zazwyczaj gwiazdy, dzięki którym produkcja staje się rzeczywiście bardzo wartościowa. Niejednokrotnie zdarza się tak, że występ określonego aktora w danym filmie już z miejsca „skazany” jest na sukces a film jeszcze przed emisją z kinach jest okrzyknięty wielkim hitem. Okazuje się, że w aktorach doceniamy nie tylko kunszt gry i talent. Nierzadko dużą rolę odgrywa jego prezencja i popularność – przykładem może być Leonardo DiCaprio, który na fali sławy Titanica jest zresztą do dzisiaj jednym z najbardziej lubianych i najchętniej oglądanych aktorów światowego kina.

W czołówce gwiazd, na które z chęcią spoglądamy na wielkim ekranie znajduje się też Daniel Day Lewis i trzeba tutaj zaznaczyć, że jest to jeden z nielicznych aktorów amerykańskiego świata artystycznego, którego można podziwiać z taką samą częstotliwością na szklanym ekranie jak i deskach teatru – dzisiaj największe gwiazdy nieco odchodzą już od etatów w teatrze, film daje im dużo większe możliwości. Ten jednak, kto docenia aktorski talent i obcowanie z widzem będzie nadal angażował się w teatralne produkcje. Tak robi właśnie Daniel Day Lewis, który widzom dał się poznać grając między innymi w hitach takich jak Bunt na Bounty, Moja lewa stopa, Nieznośna lekkość bytu czy Bokser. Aktor dzięki świetnej grze aktorskiej zdobył aż trzy oscary, dwa złote globy oraz około trzydzieści innych nagród i nominacji.

Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się także Johny Depp, który dał się poznać szerokiej grupie widzów grając w horrorze Koszmar z ulicy Wiązów. Kolejna przełomowa rola w jego karierze miała miejsce w obsypanym nagrodami filmie Pluton a następnie Beksa oraz Edward Nożycoręki. Dzisiaj uznany aktor coraz częściej wybiera filmy, których odbiorcami są dzieci – wszystko ze względu na swoje własne. Tym samym zagrał ze wszystkich częściach Piratów z Karaibów czy Alicji w Krainie Czarów.

A kogo najchętniej oglądamy na szklanym ekranie z gwiazd rodzimego kina? Od lat niezmiennie Bogusława Lindę, który debiutował w serialu Czarne Chmury (1973 rok). Ciekawostką jest fakt, iż najwięcej filmów Linda nagrał na przełomie 1981 i 1982 roku jednak większość z nich nie przeszła wtedy cenzury i została wyemitowana dopiero po roku 1987. Linda stał się również główną gwiazdą filmów Pasikowskiego a za wielki hit uznaje się do dzisiaj Krolla. Warto również dodać, że dzisiaj Linda nieco mniej zajmuje się już aktorstwem za to pasjonuje się muzyką – nagrał nawet kilka utworów do filmu Sara, w którym zresztą zagrał też jedną z głównych ról.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *